Świadek ma ogromne znaczenie

Świadek ma ogromne znaczenie
fot. Marek Maliszewski

BIAŁA PODLASKA Kolejna ważna inicjatywa Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Tym razem nakręcony spot ma udowodnić, jak ważną rolę ogrywa świadek przemocy.

W ubiegłym roku powstała kampania społeczna pod hasłem „JaJużWiem” dla osób doznających przemocy. Natomiast w tym roku Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie był pomysłodawcą nakręcenia kolejnego spotu, tym razem pod hasłem”Bo jak nie Ty to kto…?”.

Tym razem przewodnicząca zespołu – Anna Stolarczuk – chce pokazać, jak ogromną rolę w przeciwdziałaniu przemocy odgrywają świadkowie. – Przemoc karmi się milczeniem. Społeczne milczenie to ponowne krzywdzenie ofiar, które czują się odrzucone, niezrozumiane i niewidzialne – tłumaczy Stolarczuk.

Kampania jest realizowana pod honorowym patronatem prezydenta miasta Biała Podlaska, który zresztą zaangażował się w nią osobiście i wcielił w rolę świadka wyciągającego pomocną dłoń do osoby pokrzywdzonej. Inicjatorka kampanii wyjaśnia, że reagowanie na przemoc bywa trudne, ale może pomóc komuś być szczęśliwym i bezpiecznym. Tylko podjęciem działań można na nowo stworzyć nadzieję na życie bez przemocy.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” nr 16.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: