Sukces Chwilki w Łęcznej i nominacja na festiwal w Bułgarii

Sukces Chwilki w Łęcznej i nominacja na festiwal w Bułgarii
fot. BCK

BIAŁA PODLASKA Zespół wokalny Chwilka, działający przy Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury, zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Grupa podczas festiwalu występowała w składzie: Maja Romanowska, Julia Kalicka, Alicja Matczuk, Helena Sacharuk i Oliwia Urbańska. Był to pierwszy festiwal, w którym wziął udział ten kwintet wokalny, więc tym większa radość z nagrody. Świetnie zaśpiewana trzygłosowa piosenka „Każdy chciałby tak mieć” z filmu „Zaplątani” przyniosła zespołowi duży sukces oraz zaproszenia na kolejne dziecięce festiwale.

Relację z festiwalu można będzie obejrzeć w TVP3 Lublin. Gratulacje od jury otrzymał również trener wokalny zespołu Ireneusz Parafiniuk, który zapowiada, że już niebawem ukaże się płyta Chwilki. Na krążku znajdą się utwory wokalistów i absolwentów zespołu. Szczegóły podamy wkrótce.

A to nie koniec sukcesów bialskich wokalistów. Nominację do EuroFestiwalu „My XXI wiek” w Bułgarii otrzymała Michalina Cyran. Odbędzie się w sierpniu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: