Stypendia ułatwią start studentom

Stypendia ułatwią start studentom

Na początek stypendia otrzymają maturzyści z gmin Wisznice, Sławatycze i Sosnówka

POWIAT BIALSKI Stypendia w wysokości 500 zł przez dziesięć miesięcy mają szansę otrzymać najlepsi maturzyści z gmin Wisznice, Sławatycze i Sosnówka, w ramach Lokalnego Programu Stypendialnego. Zainteresowane osoby mogą składać wnioski do 14 sierpnia.

Pilotażowy Lokalny Program Stypendialny na początek ruszy w trzech gminach: Wisznice, Sławatycze i Sosnówka. Fundusze pochodzą w większości z dofinansowania, które udało się pozyskać z polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności. Część stypendiów ze swoich diet i pensji ufundują lokalni samorządowcy i przedsiębiorcy.

500 plus dla studentów

– Chcemy ten pilotażowy program pokazać jako dobry przykład i później promować w całym powiecie bialskim. Naszą ambicją jest, żeby maturzyści z całego powiatu bialskiego mieli możliwość otrzymywania takich stypendiów. Stworzyliśmy w tym celu taką koalicję administracji samorządowej gmin Wisznice, Sosnówka i Sławatycze oraz lokalnych stowarzyszeń pozarządowych – mówi Daniel Dragan, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego i autor projektu.

Program nadzorują Stowarzyszenia Razem dla Wisznic oraz Rozwoju Gminy Sławatycze. Stypendia w wysokości 500 zł przez dziesięć miesięcy otrzyma w sumie siedmiu absolwentów szkół średnich: czterech z gminy Wisznice, dwóch ze Sławatycz i jedna osoba z Sosnówki.

– Udział mogą wziąć tegoroczni maturzyści, którzy dobrze napisali maturę. Kolejnym warunkiem jest przyjęcie w roku akademickim 2019/2020 na pierwszy rok dziennych studiów pierwszego stopnia jednolitych magisterskich. Trzeci warunek, to trzeba pochodzić ze wsi lub z miasta do 20 tysięcy mieszkańców. Ostatni warunek to dochód na osobę w rodzinie nie większy niż 1668 zł brutto. Mówimy, że to takie 500 plus dla studentów – dodaje Dragan.

Wcześniej program stypendialny był realizowany przez pięć lat w Wisznicach.

Więcej przeczytasz w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 28 od 9 lipca

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: