Stypendia sportowe na rozwój kariery

Stypendia sportowe na rozwój kariery
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Zawodnicy z bardzo dobrymi wynikami i osiągnięciami otrzymali 30 marca stypendia kulturalne.Wręczył je prezydent Michał Litwiniuk, który podkreślił, że sukcesy sportowców są dla miasta dumą.

 

Stypendia przyznane zostały za szczególne osiągnięcia sportowe, a pomogą one laureatom m.in. w przygotowaniach do kolejnych startów. Wypłacane będą przez 10 kolejnych miesięcy, np w przypadku stypendium w wysokości łącznej 5 tys. zł będzie to 500 zł miesięcznie.

A otrzymali je reprezentanci klubu KS AZS AWF Biała Podlaska: Piotr Jaroszewicz za osiągnięcia w lekkoatletyce (stypendium 5 tys. zł), Piotr Tarkowski za sukcesy w skoku w dal (6 tys. zł), Maciej Juchimiuk (6 tys. zł) Weronika Zielińska (3 tys. zł) i Weronika Zielińska-Stubińska (6 tys. zł), którzy zdobywają laury w podnoszeniu ciężarów. Stypendia wręczone zostały także reprezentantom klubu KS Fight Point Biała Podlaska Sebastianowi Borkowskiemu (3 tys. zł) i Pawłowi Koniecznemu (4 tys. zł), którzy ćwiczą kickboxing oraz klubu MKS Żak Biała Podlaska: Jakubowi Burdzie (3 tys. zł) i Mai Disilvestro (5 tys. zł) na dalsze przygotowania do startów w akrobatyce/skokach na ścieżce.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: