Stypendia kulturalne drogą do kariery

Stypendia kulturalne drogą do kariery

BIAŁA PODLASKA Podczas sobotniego koncertu kolęd wręczone zostały stypendia kulturalne prezydenta miasta dla najzdolniejszych dzieci i młodzieży. Trafiły one do trzech dziewcząt, dla których będzie to ważne wsparcie w rozwijaniu ich pasji i talentów.

Podczas koncertu, który odbył się 16 stycznia i był transmitowany on-line, wystąpili podopieczni Zespołu Wokalnego Chwilka pod kierunkiem Ireneusza Parafiniuka oraz Studia Wokalnego Brevis pod kierunkiem Krzysztofa Olesiejuka. Młodzież wykonała 12 utworów, najpiękniejsze i najbardziej znane kolędy i pastorałki polskie i zagraniczne.

Jednym z ważnych elementów koncertu było wręczenie stypendiów kulturalnych prezydenta miasta Biała Podlaska. W komisji, która zaproponowała laureatów, znaleźli się m.in.: dyrektor Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej Zbigniew Kapela, prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego Jarosław Michaluki i naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Urzędu Miasta Stanisław Romanowski, który przewodniczył komisji.

Laureatami tegorocznych stypendiów zostały: Oliwia Spychel, Zuzanna Rudzka i Lilianna Rudzka. Każda ze stypendystek otrzyma po 1,5 tys. zł na dalsze rozwijanie talentu. Gratulacje złożył im prezydent Michał Litwiniuk.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” z 19 stycznia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: