Strażnik z 27-letnim stażem został komendantem

Strażnik z 27-letnim stażem został komendantem

BIAŁA PODLASKA Straż Miejska ma nowego komendanta. Wakat powstał, gdy z pracą pożegnał się Artur Kozioł, zatrudniony teraz w bialskim pogotowiu. Stanowisko objął Henryk Nędziak.

Powołanie nowego komendanta odbyło się 28 lutego w Urzędzie Miasta. Henryk Nędziak otrzymał nominację z rąk prezydenta Michała Litwiniuka. – Misja, którą pełnią nasi strażnicy, jest ważna dla mieszkańców i miasta. W związku z niedawnym odejściem z pracy komendanta Straży Miejskiej, zwolniło się to stanowisko. Wręczam więc akt awansu najbardziej doświadczonemu funkcjonariuszowi. Henryk Nędziak współtworzył naszą Straż Miejską, pracuje w niej od początku, a więc od 27 lat, przez 20 lat pełnił funkcję zastępcy komendanta Straży Miejskiej – powiedział Litwiniuk.

Wśród zadań i zamierzeń są m.in. działania antysmogowe, współdziałanie z innymi organizacjami, w tym z Policją, utrzymywanie czystości na terenach prywatnych i miejskich, a także kwestie związane z parkowaniem w centrum. – Ma ono charakter deptakowy, a przez parkowanie tam aut nieuprawnionych zatraca się charakter tego miejsca. Chcielibyśmy doprowadzić do wyeliminowania parkowania w centrum. Będziemy prowadzić działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach – zapowiada komendant.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 10 od 5 marca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: