Strażacy i policjanci wspólnie dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Strażacy i policjanci wspólnie dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci komisariatu w Terespolu wspólnie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach patrolowali akwen w Kobylanach. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i zapobiec utonięciom.

Wakacje to czas odpoczynku. Sprzyjająca pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz w rejonie akwenów. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł, a nieodpowiedzialne zachowanie podczas korzystania z kąpieli wodnych może zakończyć się tragicznie. Bezpieczeństwo osób korzystających z tej formy wypoczynku leży w zainteresowaniu wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W poniedziałek 4 lipca policjanci z komisariatu w Terespolu wspólnie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach patrolowali rejon akwenu w Kobylanach.

– Mieszane patrole na terenie miejsc rekreacyjny to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Głównym celem tych działań jest propagowanie właściwych zachowań na wodą, przestrzeganiem zasad bezpiecznej kąpieli, uprawiania sportów wodnych, czy wędkowania – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Były to kolejne już wspólne działania służb. Takie patrole na mocy podpisanego porozumienia będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu turystycznego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy