Straż Miejska o bezpieczeństwie

Straż Miejska o bezpieczeństwie
fot. Justyna Dragan

Pod hasłem "Dobre rady na zimowe wypady" zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 spotkanie dla uczniów o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się ferii.

 

Spotkanie poprowadził strażnik miejski Piotr Chrabski. Wzięli w nim uczniowie klas piątych pod opieką Doroty Chrabskiej i Tomasza Kędziory. - Rozmawiamy z dziećmi o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie ferii, jak się ubierać gdy jest zimno, o tym że zabawa powinna się odbywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Takie spotkania są potrzebne, odpowiadamy także na zadawane pytania - mówi w rozmowie z "Podlasianinem".

Strażnik miejski zapowiada, że spotkania dotyczące bezpieczeństwa także w innych obszarach są wspierane przez prezydenta Michała Litwiniuka i po nowym roku odbędzie się cykl zajęć profilaktycznych organizowanych w bialskich szkołach - od podstawówek po licea.

Atrakcją takich spotkań jest obecność strażnika Leona - maskotki, która jest ciepło przyjmowana przez dzieci i kojarzy się z promocją pozytywnych zachowań nie tylko w szkole, ale i w życiu codziennym.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: