Stadionowe konsultacje w Tarnobrzegu

Stadionowe konsultacje w Tarnobrzegu

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, jego zastępca Maciej Buczyński, prezes Podlasia Karol Filipek oraz wiceprezes Ernest Jaroszek gościli w minionym tygodniu na nowym stadionie Siarki Tarnobrzeg. Celem wizyty była chęć zapoznania się z procesem niedawnej modernizacji tego obiektu.

Bialczan oprowadzał, przekazując wiele cennych rad i sugestii, prezes tarnobrzeskiego klubu Dariusz Dziedzic. Obiekt Siarki był modernizowany etapami, podobnie jak obecnie trwa podobny proces na bialskim stadionie i podlascy goście uzyskali wiele uwag, by nie popełnić błędów, jakie przytrafiły się gospodarzom. – To, co zobaczyliśmy, było wielokrotnie cenniejsze niż tysiące przekazanych na przykład telefonicznie słów – podkreśla wiceprezydent Buczyński.

Spotkanie zaaranżował, dzięki kilkuletniej znajomości z Maciejem Zielińskim, synem znanego trenera Jacka Zielińskiego, a od niedawna menadżerem utalentowanego zawodnika Podlasia Dominika Marczuka, Jaroszek. – Prezes Siarki nie dość, że podpowiedział nam kilka spraw związanych m.in. z uzyskaniem certyfikacji na drugą ligę i ostrzegł przed niepotrzebnymi rozwiązaniami, to jeszcze przekazał mnóstwo informacji o istniejącym przy Siarce klubie biznesowym, skupiającym miejscowych przedsiębiorców, którzy za wspieranie piłkarzy otrzymują karnety i podczas meczów wymieniają nie tylko poglądy na temat ich gry, ale również załatwiają sprawy biznesowe – mówi wiceprezes Podlasia.

W tym tygodniu władze miasta spotkają się z Henrykiem Dołęgowskim z Biura Projektowego „Arch-dom”, by przekazać uwagi i dokonać ostatnich korekt koncepcji i projektu przebudowy stadionu. Po jego zatwierdzeniu nastąpi ogłoszenie przetargu na wykonanie m.in. trybuny z zapleczem.

– Od pewnego czasu odbywam wiele konsultacji i efektem tego jest mnóstwo ciekawych uwag i konstruktywnych pomysłów. Najważniejsze jednak jest to, że do końca maja zostanie zakończona budowa płyty stadionowego boiska a w czerwcu oddamy do użytku znajdujący się w sąsiedztwie boiska ze sztuczną murawą nowy parking – zapowiada prezydent Litwiniuk.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: