Spotkanie z Jakubem Piestą w Animuszu

Spotkanie z Jakubem Piestą w Animuszu
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Spotkanie z autorem książki „Malleus Maleficarum, czyli Młot na króliki” odbędzie się 23 czerwca o godz. 19 w restauracji Animusz przy ul. Narutowicza 38. Wstęp wolny. Na miejscu będzie okazja porozmawiać z autorem książki i kupić egzemplarz z autografem.

 

„Malleus Maleficarum, czyli Młot na króliki” to świeżo wydany debiutancki zbiór opowiadań bialskiego pisarza fantasy, Jakuba Piesty. Jego główni bohaterowie to mag Ongus i chłop Tymon. Poznajemy ich obu już na samym początku książki, gdy ów pierwszy przybywa do wioski Wolszebniki, a we wprowadzeniu się pomaga mu uczynny młody wieśniak. Szybko zostanie zawarta między nimi nić porozumienia. Równie szybko okaże się, że przyda się ona w radzeniu sobie z rozlicznymi kłopotami, które nawiedzą okoliczne tereny. Nie będzie już mowy o wkładaniu magii i fantastycznych stworzeń między bajki, skoro będą działy się na oczach mieszkańców sioła. A sam Ongus przekona się, że wieś Wolszebniki tylko z pozoru jest zwyczajna i taka, „jakich wiele”. Podobnie jak niektórzy jej mieszkańcy.

Pisarz tłumaczy, że zawarte w książce opowiadania można traktować jako oddzielne historie, jednak w końcu zazębiają się one i tworzą wspólny wątek. Wszystko to zaś okraszone jest ciekawie napisanymi dialogami i pewną dozą humoru. Niejeden czytelnik (taką autor ma nadzieję) uśmiechnie się pod nosem, czytając o hodowcach królików i ich problemach, czarownikach i zaklęciach, lichach i rozlicznych innych stworach, leśnych babach, rusałach, ogromnych drzewach, latających machinach…

Co ważne, nie tylko treść, ale też forma książki jest warta zaciekawienia. W środku znajdziemy kilka kolorowych ilustracji, przygotowanych przez samego autora, co nadaje całości niepowtarzalnego, atrakcyjnego wyglądu, i pomaga wyobrazić sobie tę czy inną scenę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: