Sportowy i kulturalny Dzień Kobiet w Terespolu – zapowiedź

Sportowy i kulturalny Dzień Kobiet w Terespolu – zapowiedź

Z okazji Dnia Kobiet w Terespolu tradycyjnie już przygotowano paniom – w dniach 9-10 marca – atrakcje sportowe i kulturalne. Wśród tych drugich odbędą się niezwykły koncert, a po nim spektakl teatralny. Wstęp bezpłatny.

Sportowo będzie w sobotę. W hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza 27 o godzinie 11 zacznie się mecz siatkówki kobieta, a o 13 – mecz piłki nożnej kobiet. Zapisy pod numerem telefonu: 510 991 765.

Zaś na doznania kulturalne płeć piękna będzie mogła liczyć w niedzielę 10 marca w restauracji Galeria Smaków przy ulicy Wojska Polskiego 132. Na 17.00 zaplanowano koncert „Przynoszę ci siedem czerwonych róż”, w wykonaniu Danuty Stankiewicz (wokal), Andrzeja Wojdy (wokal) i Ryszarda Nowaczewskiego (scenariusz, wokal, prowadzenie).

Jest to program okolicznościowy, utrzymany w charakterze „barwnego kalejdoskopu” różnych rodzajów muzyki (od klasyki do rozrywki), z dużą dawką dobrego humoru. Wystąpią w nim znakomici artyści o wspaniałych walorach głosowych:

Danuta Stankiewicz – utytułowana gwiazda polskiej estrady. Występowała m.in. w popularnym poznańskim kabarecie „TEY”. Była nagradzana na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Wydała 32 płyty solowe. Nagrała około 350 piosenek. Uczestniczyła w niemal dziesięciu tysiącach koncertów. Koncertowała w ponad 30 krajach świata m.in. w Danii, Francji, Holandii, Niemczech, Włoszech, Izraelu, Korei Północnej, Łotwie, Rosji, Mongolii, w Kanadzie, na Kubie i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Andrzej Wojda – półfinalista telewizyjnego programu „The Voice Senior 3”. Uznany artysta śpiewak – bas o niezwykłej, naturalnej, głębokiej barwie głosu – występujący na jednej scenie z artystami największych scen teatrów muzycznych w Polsce. Z muzyką związany od dzieciństwa, kiedy zdobywał umiejętności gry na akordeonie i gitarze. Instruktor ZHP, z  niemałymi sukcesami uczestniczył w ogólnopolskich studenckich festiwalach piosenki turystycznej. Były muzyk saksofonista i wokalista orkiestry wojskowej. Koncertował m.in. w Niemczech, Anglii, Hiszpanii i Macedonii.

Ryszard Nowaczewski – scenarzysta, reżyser, konferansjer. Autor niezliczonej ilości scenariuszy o wysokiej randze artystycznej. Od ponad 25 lat współpracujący z wybitnymi artystami teatru, filmu, radia i telewizji. Prowadzący najpiękniejsze cykle koncertów tematycznych, nawiązując do najlepszych tradycji konferansjerskich.

Po koncercie, o godzinie 18.30, zaprezentowany zostanie monodram pt. „O co biega kobietom” w wykonaniu Angeliki Olszewskiej. To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą.

Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Zobaczymy sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.

Spektakl miał premierę 15.09.2019 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. Jest to autorski tekst Macieja Kałacha i Angeliki Olszewskiej, w reżyserii Mateusza Olszewskiego.

Wykonawczynią i współautorką monodramu jest aktorka Angelika Olszewska, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczestniczyła m.in. w międzynarodowych warsztatach przy Teatrze Schaubuhne w Berlinie, odbyła staż w Ecole Nationale de Théâtre À Cannes et Marseille. Olszewska w grudniu 2015 roku zadebiutowała swoim autorskim monodramem „O matko z córką”, za który została nagrodzona na V Koszalińskich Ogólnopolskich Dniach Monodramu – Debiuty (Nagroda „Uwaga: Nadzieja”) oraz otrzymała Nagrodę na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”.

„O co biega kobietom” to monodram o długości 10 kilometrów. Dla kogo ten dystans jest modlitwą, sposobem na podryw, a dla kogo… atakiem szarańczy?

Na zakończenie imprezy przewidziano okazjonalny tort. Wstęp na Dzień Kobiet w Terespolu jest bezpłatny. Informacje pod nr. tel. 502 504 956 (Galeria Smaków) lub 507 170 018 (MCKSiR).

Organizatorami są burmistrz miasta Terespol, Rada Miasta Terespol, Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu oraz Galeria Smaków w Terespolu.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy