Spór o stan miejskiej kasy w sądzie

Spór o stan miejskiej kasy w sądzie

Kampania wyborcza trwa. Tym razem przeniosła się do sądu. Poniżej publikujemy oświadczenia dwóch kandydatów na prezydenta Białej Podlaskiej.

Komunikat wysłał mediom 31 października prezydent Dariusz Stefaniuk.  Poinformował, że "Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił w całości złożony w trybie wyborczym wniosek Michała Litwiniuka. Kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej domagał się sprostowania i zaprzestania rozpowszechniania informacji o dobrych wynikach finansowych miasta Biała Podlaska". Prezydent uważa, że "sędziowie nie badali nawet treści wniosku, okazało się bowiem, że Michał Litwiniuk wystąpił z roszczeniami w nieprawidłowy z punktu widzenia prawa sposób"

W moim przekonaniu chodziło o użyte słowa, a nie o fakty. Te są zaś jednoznaczne. Nasze miasto jest w znacznie lepszej sytuacji finansowej, niż jeszcze kilka lat temu. Nikt nie ma co do tego wątpliwości, myślę że nawet pan Michał Litwiniuk. Jest mi przykro, że mój konkurent nie chce uczestniczyć w debatach i prezentować swojego programu dla Białej Podlaskiej, próbuje zaś przenieść kampanię wyborczą na salę sądową. To nie służy w żaden sposób mieszkańcom naszego miasta – skomentował w informacji prasowej wysłanej przez siebie prezydent Dariusz Stefaniuk.

Poniżej publikujemy oświadczenie Michała Litwiniuka, kandydata na prezydenta miasta Biała Podlaska.

" Informacja Pana Dariusza Stefaniuka, dotycząca zakończenia sprawy przez sąd, iż Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość podaje nieprawdziwe informacje jakoby miasta Biała Podlaska posiadała nadwyżkę w kwocie 38 mln zł, mija się z prawdą. Sprawa zostanie rozstrzygnięta przez Sąd Okręgowy w Lublinie w trybie wyborczym w przeciągu 24 godzin licząc od dzisiaj od godziny 13:26. Poniżej przedstawiam potwierdzenie złożenia pozwu".

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: