Specjalne zespoły karetek. Ratownicy będą pobierać próbki od osób w kwarantannie

Specjalne zespoły karetek. Ratownicy będą pobierać próbki od osób w kwarantannie

 REGION W województwie lubelskim uruchomionych zostało 5 zespołów ratownictwa medycznego przewożących pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych  koronawirusem SARS-CoV-2 do placówek medycznych. Jeden z takich zespołów  zlokalizowany jest w Białej Podlaskiej. W najbliższych dniach wojewoda planuje uruchomienie tutaj również mobilnego zespołu, który będzie pobierał próbki od osób znajdujących się w kwarantannie.

W skład zespołów transportujących karetkami pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorych wchodzą ratownicy medyczni. Oprócz Białej Podlaskiej takie zespoły w województwie lubelskim uruchomiono także w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Biłgoraju.

Ponadto działa 7 zespołów transportu sanitarnego. – Dedykowanych do poboru prób do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa u pacjentów poddanych kwarantannie domowej, z lokalizacją w Lublinie, Chełmie, Łukowie, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Lubartowie i Janowie Lubelskim – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W najbliższych dniach planowane jest uruchomienie jeszcze 2 zespołów w tym zakresie: w Białej Podlaskiej i Opolu Lubelskim.

 

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: