Sosnowski skarży tygodnik kojarzony z senatorem Biereckim

Sosnowski skarży tygodnik kojarzony z senatorem Biereckim

BIAŁA PODLASKA Do niedawna marszałek województwa lubelskiego, dziś radny sejmiku i kandydat na senatora, podjął kroki prawne po krytycznych publikacjach w jednym z lokalnych pism, finansowanym przez spółkę Apella, z którą kojarzony jest senator Grzegorz Bierecki.

Podczas konferencji zorganizowanej 30 września Sławomir Sosnowski poinformował o publikacjach w "Tygodniku Podlaskim" i wyraził sprzeciw na łączenie całej partii PSL z wypowiedziami Riada Haidara. – Jesteśmy za tradycyjnym modelem rodziny – podkreślił w odpowiedzi na czołówkowy temat ostatniego wydania czasopisma, opisującego radiową wypowiedź lekarza jako program całej Koalicji Obywatelskiej.

– Uważam, że "Tygodnik Podlaski" prowadzi kampanię wyborczą na rzecz kandydatów jednej opcji politycznej: pana Sasina, pana Stefaniuka, pana Biereckiego i pana Romanowskiego. Podaje numery list, kandydatów, wywiady z kandydatami. Finansowanie kampanii może odbywać się tylko i wyłącznie przez zarejestrowane komitety wyborcze partii. W jednym z wydań wyraźnie pisze się o moich problemach z prokuraturą. Nic mi o tym nie było wiadomo, a po publikacji przyszło do mnie zawiadomienie o stawieniu się w sprawie rewitalizacji w Radzyniu Podlaskim – mówił Sosnowski.

Dodał też, że jest to poważne naruszenie kodeksu wyborczego i w związku z tym zwróci się zaraz po konferencji do Państwowej Komisji Wyborczej. – Będę prosił o ustosunkowanie się do tego pisma. Takie zachowania prowadzą do utraty dotacji partii politycznej. To poważne naruszenie. Do tego obelgi skierowane w moją stronę, bez możliwości odniesienia się do nich. Redaktor nie czeka na mój komentarz, wysyła pytanie w ostatniej chwili. Nie zawsze jestem dostępny 24 godziny na dobę, nie zawsze mogę odpowiedzieć od ręki – dodał Sławomir Sosnowski.

Poprosiliśmy tego samego dnia o komentarz redaktora naczelnego tygodnika. Jednak telefon milczał, a na skrzynkę mailową do chwili zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy tą samą drogą odpowiedzi.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 40

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: