Służby wyjechały do zdarzenia, którego nie było

Służby wyjechały do zdarzenia, którego nie było

BIAŁA PODLASKA We wtorek 1 grudnia po południu służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym przy ul. Brzeskiej. Kiedy dojechały na miejsce okazało się, że nic się tam nie wydarzyło. A służby zaalarmował samochód za pomocą systemu powiadamiania eCall.

O wypadku drogowym przy ul. Brzeskiej służby ratunkowe zostały zaalarmowane wczoraj po godz. 17. Jak informują nas świadkowie w okolicach parkingu dla samochodów ciężarowych nieopodal targowiska przy ul. Brzeskiej pojawiły się policja, dwa wozy Straży Pożarnej i pogotowie. Po sprawdzeniu informacji okazało się, że do żadnego zdarzenia w tym miejscu nie doszło. Jak poinformowała w dzisiejszych statystykach zdarzeń Komenda Miejska Straży Pożarnej alarm był fałszywy, a służby ratunkowe zawiadomił automatycznie jeden z samochodów ciężarowych zaparkowanych na zajezdni wyposażony w elektroniczny system powiadamiania o wypadkach eCall.

ECall to ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych. Jest związany z inicjatywą „eSafety”, która jest częścią kompleksowej strategii Komisji Europejskiej, zmierzającej do zachowania bezpieczeństwa na drogach i poprawy efektywności transportu w Europie. Urządzenia eCall są obowiązkowo montowane we wszystkich nowych pojazdach osobowych oraz dostawczych. Sporadycznie zdarzają się przypadki fałszywych alarmów za pośrednictwem systemu.

Monika Pawluk

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy