Sesja Rady Powiatu odwołana

Sesja Rady Powiatu odwołana

POWIAT BIALSKI W powiecie bialskim wciąż mamy ponad 100 osób zakażonych koronawirusem. W związku z dużym zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby niektóre instytucje publiczne ograniczają kontakty z interesantami do formy telefonicznej bądź elektronicznej. Z troski o bezpieczeństwo uczestników przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego zdecydował o odwołaniu dzisiejszej sesji.

Sesja Rady Powiatu Bialskiego była zaplanowana na godz. 13.00. Wśród punktów obrad zaplanowana była na dzisiaj debata nad raportem o stanie powiatu oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Białej Podlaskiej za 2019 rok.

Dzisiaj Biuro Rady Powiatu Bialskiego przesłało komunikat o tym, że przewodniczący Mariusz Kiczyński zdecydował o odwołaniu sesję.

„Informuję, iż na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920 ) oraz § 10 ust. 1 Statutu powiatu bialskiego (…) oraz z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS- CoV – 2, a także w celu ograniczenia choroby COVID – 19 , mając na względzie bezpieczeństwo radnych, pracowników Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz osób zaproszonych odwołuję XXIV sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej zwołaną na dzień 31 lipca 2020 r.” – poinformował Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Przypomnijmy, że we wtorek 28 lipca u jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej potwierdzono zakażenie koronawirusem, dwóch pracowników skierowano na kwarantannę.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: