Sesja Rady Powiatu odwołana przez koronawirusa

Sesja Rady Powiatu odwołana przez koronawirusa
POWIAT BIALSKI Epidemia koronawirusa zmienia nasze życie w różnych jego aspektach. Ograniczenia wprowadzone przez rządzących dotyczące przemieszczania się czy organizacji wydarzeń z udziałem większej grupy osób wpływają także na pracę samorządu.
Dotyczy to chociażby zwoływania sesji rad powiatów, miast i gmin. Jeszcze w poniedziałek pojawiła się informacja o planowanym na 30 marca posiedzeniu Rady Powiatu Bialskiego. Oczywiście sesja miała być
przeprowadzona z zachowaniem środków ostrożności, łącznie z ograniczeniem liczby osób uczestniczących. Na posiedzenie zaproszeni zostali tylko radni, naczelnicy wydziałów i dyrektorzy jednostek Starostwa Powiatowego.
Sesja jednak została odwołana. – W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 522) oraz z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, a także w celu ograniczenia choroby COVID-19, mając na względzie bezpieczeństwo Radnych Powiatu Bialskiego, pracowników Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz osób zaproszonych odwołuję 22. sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej zwołaną na dzień 30 marca 2020 r. – informuje Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.
Więcej na ten temat w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” od wtorku 31 marca.
Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: