Ścigali się w Sosnowicy

Parczewska Grupa Rowerowa zorganizowała w Sosnowicy pierwszą edycję wyścigu kolarskiego Sosnowica Cross MTB Maraton. Honorowy patronat nad nią objęli: wójt gm. Sosnowica Sławomir Czubacki oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Parczew Witold Zakościelny a udział w niej wzięło blisko 100 osób.

Zwycięzcą półmaratonu został Mirosław Jachorek z Zamościa (1:36:18), uzyskując taki sam czas co drugi Paweł Semeniuk z Włodawy. Tuż za nimi z sekundową stratą dystans pokonał Mikołaj Łukasik z Międzyrzeca Podlaskiego. Jedenasty był Karol Hołownia ze Sławacinka Starego, szesnasty międzyrzeczanin Mariusz Ferens a osiemnasty Mariusz Grzegrzółka z Wohynia.

W konkurencji FIT dominowali lublinianie a pierwsze miejsce zajął Kamil Maj, z czasem 1:05:15. Z naszego regionu na dwunastej pozycji sklasyfikowano Łukasza Borowskiego z Janowa Podlaskiego, na dwudziestej piątej Pawła Madonia z Piszczaca a na trzydziestej Bogumiłę Czapską-Danilkiewicz z Białej Podlaskiej. Natomiast dystans mini (13 km) najszybciej pokonali nastolatkowie z Grabanowa – Kacper Romaniuk (48:48) i Krystian Iwan (51:10).