Ścieżka edukacyjno–rekreacyjna z parkiem linowym powstała w Zalutyniu

Ścieżka edukacyjno–rekreacyjna z parkiem linowym powstała w Zalutyniu
fot. Agnieszka Lewkowicz

Ścieżka edukacyjno–rekreacyjna z parkiem linowym powstała w Zalutyniu

GMINA PISZCZAC Już wkrótce na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu powstanie Ścieżka edukacyjno-rekreacyjna, która będzie się składać z siedmiu przystanków edukacyjnych, prezentujących walory historyczne i przyrodnicze tego terenu oraz z Bezobsługowego Parku Linowego. Obiekt będzie dostępny zarówno dla wychowanków ośrodka, jak i mieszkańców gminy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

– Celem projektu jest otwarcie ośrodka dla lokalnej społeczności, integracja społeczna jego wychowanków, utworzenie atrakcyjnego miejsca do wypoczynku, rozwijania zainteresowań, sprawności fizycznej, wielowymiarowego obserwowania i poznawania świata. Z bezobsługowego parku linowego  bezpiecznie będą mogły korzystać nawet osoby o ograniczonej sprawności –informuje Agnieszka Lewkowicz, nauczycielka SOSW w Zalutyniu.

W ramach projektu będą prowadzone działania rekreacyjne i edukacyjne integrujące lokalne środowisko. Na terenie Ośrodka będzie również dostępne boisko, kort tenisowy, plac zabaw z siłownią zewnętrzną, miejsce na ognisko, wiata ze stołem i ławkami oraz oczko wodne i ogródek sensoryczny, sprzyjające wypoczynkowi i wielozmysłowej stymulacji.

– Mamy nadzieję, że otwarcie Ośrodka dla lokalnej społeczności będzie sprzyjało pokonywaniu barier i stereotypów. Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością potrafią wytrwale pracować, dążyć do celu i dzielić się z innymi. Zaangażowanie społeczności Ośrodka i mieszkańców gminy Piszczac podczas wspólnej pracy nad realizacją projektu pomoże zbudować poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę –mówi Agnieszka Lewkowicz.

Uroczyste zakończenie projektu w formie pikniku rodzinnego jest planowane na czerwiec 2021 roku. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 30 tys. zł z programu „Moja Mała Ojczyzna” IV edycja Fundacji BGK. Pieniądze zostały pozyskane przez Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu. – Niestety wystarczą one na pokrycie tylko części wydatków związanych z projektem. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc tę wspaniałą inicjatywę, o wsparcie finansowe. Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że wokół nas jest wielu życzliwych i wspaniałomyślnych ludzi. Mamy nadzieję,  że i tym razem będziemy mogli na Was liczyć – apeluje nauczycielka.

 

Jak pomóc?

Każdy może wesprzeć działalność ośrodka. Wpłaty należy kierować na:

Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu

Zalutyń 25, 21 – 530 Piszczac, KRS 0000106913

Nr konta 32 8037 0008 0130 1094 2000 0010

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: