Samociuk pokonuje Izu Ugonoha na KSW 60!

Sensacja! Zawodnik Dzikiego Wschodu Biała Podlaska – Marek Samociuk – pokonał Izu Ugonoha na gali KSW 60. Zawodnik z Podlasia wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Samociuk rozpoczął agresywną szarżą. Zepchnął Ugonoha pod siatkę. Pierwsza część walki przebiegła pod jego dyktando. Jednak w połowie rundy zainkasował mocne kolano i były bokser zaczął zasypywać go mocnymi ciosami. Ostatecznie zawodnik Dzikiego Wschodu dzięki swojemu charakterowi przetrwał tą nawałnicę. Pierwszą rundę zdecydowanie wygrał Ugonoh, ale próba skończenia Samociuka kosztowała go dużo energii.

W drugiej Samociuk znowu szybko zaatakował oponenta. Izu został zasypany ciosami, a następnie przewrócony. Samociuk zyskał dosiad, a z tej pozycji rozpoczął drugą część szaleńczego ataku. Ugonoh po pewnym czasie przestał się bronić i sędzia Tomasz Bronder przerwał walkę.

Zwycięstwo Samociuka jest tym bardziej imponujące, że zawodnik przyjął propozycję walki zaledwie na kilka dni przed galą. Zastąpił w ten sposób kontuzjowanego Ugura Ozkaplana.

Wyniki gali KSW 60:

120,2 kg: Phil de Fries pok. Tomasza Narkuna przez TKO, runda 2, 3:37

70,3 kg: Marian Ziółkowski pok. Macieja Kazieczkę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 4:24
120,2 kg: Marek Samociuk pok. Izu Ugonoha przez TKO, runda 2, 0:27
65,8 kg: Patryk Kaczmarczyk pok. Michała Sobiecha przez jednogłośną decyzję
83,9 kg: Aleksandar Ilić pok. Adriana Dudka przez TKO, runda 1, 3:44
65,8 kg: Vojto Barborik pok. Krzysztofa Klaczka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 2:30
52,2 kg: Karolina Wójcik pok. Aleksandrę Rolę przez jednogłośną decyzję
80 kg: Ion Surdu pok. Kacpra Koziorzębskiego przez KO, runda 1, 2:19
61,2 kg: Jakub Wikłacz pok. Patryka Surdyna przez jednogłośną decyzję