Rycerskie zmagania w Międzyrzecu [WIDEO]

Rycerskie zmagania w Międzyrzecu [WIDEO]

Pokaz walki rycerskiej, turniej łuczniczy, warsztaty kowalskie i poszukiwania Świętego Graala to zaledwie część atrakcji Wiwatów Królewskich. W tym roku odbyła się dziesiąta, jubileuszowa odsłona wydarzenia, które skupia pasjonatów historii i rekonstrukcji.

<<< OBEJRZYJ WIDEO >>>

Organizatorami dziesiątej edycji Wiwatów Królewskich byli Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej oraz Miejski Ośrodek Kultury. W tym roku z uwagi na to, że w parku Potockich trwają prace rewitalizacyjne, impreza umiejscowiona została w scenerii Międzyrzeckich Jeziorek. W dniach 2-3 czerwca członkowie bractw rycerskich, rekonstruktorzy, twórcy rękodzieła oraz miłośnicy historii właśnie tam rozbili swoje obozowisko.

– Wydarzenie niewątpliwie stanowi dobrą promocję dla miasta. Przyjeżdżają osoby z różnych stron Polski. Dziwią się, że ta tradycja rekonstrukcji rycerskich jest tak żywa w Międzyrzecu, że tak wiele osób się tym interesuje i zajmuje na poważnie – mówi Tomasz Sajko, organizator Wiwatów Królewskich.

Osoby odwiedzające obozowisko miały okazję zobaczyć pokaz walki rycerskiej i zmagania rycerzy w turnieju łuczniczym. Przygotowano liczne warsztaty: garncarskie, kowalskie, kuchni średniowiecznej, archeologiczne, kaligrafii, tańca średniowiecznego czy naukę gry na bębnach. W turnieju rycerskim mogły wziąć również dzieci. Była też okazja do wysłuchania koncertu muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołów Viatores i Liarman. Nie byłoby Wiwatów bez tradycyjnego i bardzo widowiskowego przywitania króla w obozie rycerskim.

– Interesuję się historią średniowiecza. Udział w turnieju rycerskim to dla mnie odskocznia od codziennych obowiązków. Przygotowania do takiego turnieju trwają przez kilka tygodni. Najważniejsze jest to, żeby podczas walki pamiętać o jej zasadach. Wiedzę na temat tych zasad można łatwo zdobyć, czytając historyczne książki, opisy walk – mówi jeden z uczestników z Warszawy.

Na zakończenie Wiwatów zwycięzcom turniejów rycerskich i poszukiwaczom Świętego Graala’ wręczono nagrody.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: