Ruszyły taneczne przygotowania

Ruszyły taneczne przygotowania

BIAŁA PODLASKA W październiku 2018 roku, po czterech edycjach tanecznego show „Dance with Me – zatańcz ze mną”, organizatorzy koncertu (Damian Trzpil, Maria Kwitek, Anna Stolarczuk i Cezary Kirczuk) zapowiedzieli jego koniec. Postanowili skupić się na nowym, odmiennym projekcie oraz na własnych indywidualnych działaniach. Po ponad roku od zakończenia widowiska oświadczają: POWRACAMY! 

– Zdążyliśmy się już pożegnać z taneczną przygodą, jednak jak widać nie do nas należy ostatnie zdanie – komentuje Cezary Kirczuk, organizator programu. – „Dance with me” wkradło się do serc mieszkańców naszego miasta. To właśnie po ich licznych słowach wsparcia i aprobaty postanowiliśmy reaktywować widowisko – dodaje reżyser i pomysłodawca programu Damian Trzpil.

Zatem miło nam poinformować, że już w tym roku, a dokładnie 6 czerwca, odbędzie się 5. edycja „Dance with me – zatańcz ze mną – reaktywacja”. 10 par po raz kolejny stanie do walki o Kryształowe Kule, tytuł Mistrzów Bialskiego Parkietu 2020, a co najważniejsze, pieniądze na wybrany przez zwycięską gwiazdę cel charytatywny.

Hasło przewodnie programu brzmi: Pomagać każdy może. A kto powalczy o wspomniane tytuły? Będzie to wokalistka Martyna Lasiecka pod okiem debiutującego trenera Jakuba Czuhana, miss AWF 2019 Weronika Karwowska w duecie z trenerem Jakubem Kadłubowskim, przedszkolanka Paulina Zyga z Kryształową Kulą DWM 4 Dominikiem Morozem, budowlaniec Damian Kiryluk pod skrzydłami tancerki Niny Fedoruk, prezes spółki miejskiej ZGL Wojciech Chilewicz w towarzystwie debiutującej trenerki Natalii Grabarskiej, Nie-Najgorszy Kucharz Agata Reszko pod skrzydłami Kryształowego Trenera Czarka Kwitka, ratownik wodny Rafał Mironiuk w objęciach tancerki Nikoli Drąg, aktor teatru Panaceum Michał Goławski pod okiem trenerki znanej z DWM Kids Eli Nitychoruk, ratownik medyczny Przemysław Maziejuk, którego w tańcu poprowadzi Kryształowa Kula DWM 3 Karolina Duda Prokocka.

Organizatorzy wprowadzą kilka zmian programowych, które mają udogodnić udział uczestników, a także wrażenia odbiorców. Jedną ze zmian jest brak motywu przewodniego. W tej edycji to wybitna kadra trenerska wybierze i opracuje taneczne historie, w jakich uczestnicy zabłysną w dniu gali finałowej. Największą zmianą jest jednak termin tegorocznej odsłony. Wcześniej mogliśmy się spodziewać roztańczonej jesieni, tym razem bialski parkiet zostanie rozgrzany do czerwoności już w czerwcu. Widowisko zostało w tym roku objęte również honorowym patronatem prezydenta Michała Litwiniuka, który wspiera wydarzenie od samych jego początków i którego wsparcie oglądaliśmy również w formie tańca specjalnego podczas jednej z odsłon wydarzenia.

Jak co roku niezawodnym partnerem wydarzenia jest Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego. Organizatorzy dziękują za wsparcie i zaangażowanie dyrektorowi Zbigniewowi Kapeli oraz wszystkim pracownikom BCK. Gospodarze koncertu zachęcają wszystkie chętne firmy, instytucje oraz osoby prywatne do wsparcia imprezy. Więcej informacji na ich Facebooku: DANCE WITH ME – zatańcz ze mną lub pod nr. tel. 514 915 230.

Na łamach naszego tygodnika już niedługo poznamy znacznie bliżej wszystkie pary tegorocznego koncertu. Dowiemy się, jakie style tańca zagoszczą podczas tegorocznego pojedynku, poznawać będziemy również prawdziwych bohaterów widowiska, czyli idee, instytucje i jednostki potrzebujące wsparcia, z myślą o których powstało to magiczne wydarzenie.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: