Ruszyła Szkoła Bezpiecznej Jazdy

Ruszyła Szkoła Bezpiecznej Jazdy

BIAŁA PODLASKA Na dobre wpisała się już w kalendarz imprez odbywających się w sezonie zimowym. To najlepsza okazja, by kierowcy poznali własne auta od podszewki, ale też doskonalili techniki jazdy oraz poznawali meandry bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inauguracyjne szkolenie odbyło się w niedzielę 13 stycznia, a zapoczątkowały je zajęcia teoretyczne w sali wykładowej bialskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Próby sprawnościowe przeprowadzono na bialskim lotnisku. Można powiedzieć, że pogoda do zajęć praktycznych była wymarzona. Dzięki grubej warstwie śniegu pokrywającej płytę lotniska uczestnicy mogli swobodnie ćwiczyć kontrolowane poślizgi, ale też poznawać możliwości własnych aut oraz w jaki sposób zachowują się w trudnych warunkach pogodowych. Oczywiście wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktorów Szkoły Bezpiecznej Jazdy. Zajęciom przyświeca wciąż ten sam cel: podniesienie wiedzy i umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach drogowych, a także zapoznanie z zasadami działania systemów bezpieczeństwa w pojeździe.

Zajęcia SzBJ mają odbywać się co dwa tygodnie do końca marca. A więc następne spotkania przewidziano na 27 stycznia, 10 i 24 lutego oraz 10 i 24 marca. Oficjalne zakończenie 6 kwietnia. Organizatorami przedsięwzięcia, jak co roku, są Automobilklub Bialskopodlaski, Klub Motocyklowy Grom i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Udział w szkoleniach jest odpłatny. Wpisowe za cały cykl szkoleniowy wynosi 200 zł. Koszt uczestnictwa w pojedynczych zajęciach to 60 zł. Członkowie Automobilklubu oraz jego partnerzy płacą 150 zł. Liczba miejsc ograniczono do 50.

(AM)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: