Ruszył remont nadbużanki do Kodnia

Ruszył remont nadbużanki do Kodnia

GMINA KODEŃ Od poniedziałku 7 czerwca rozpoczęły się prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 816 Terespol-Kodeń. Już niedługo kierowcy będą mogli korzystać z pięciu kilometrów nowego asfaltu od Dobratycz w kierunku Kodnia, a w planach jest przebudowa kolejnych pięciu.

7 czerwca pracę zaczęła frezarka, która zdarła stary asfalt. Chwilę później zorganizowano konferencję prasową, na której wicemarszałek i radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władze gminy Kodeń poinformowali o rozpoczęciu tej inwestycji.

Mieszkańcy gminy Kodeń, ale także turyści i pielgrzymi odwiedzający Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, od lat czekali na poprawę warunków jazdy na tej trasie. O przebudowę drogi bardzo zabiegały władze gminy. – Pukaliśmy do wszystkich drzwi, aby zrobić ten remont. W końcu udało się, nasze głosy zostały wysłuchane. To droga strategiczna, bo prowadzi do kodeńskiego Sanktuarium. Remont znacznie poprawi bezpieczeństwo podróżowania po tej trasie. A mieszkańcy zyskają wreszcie spokój, bo od hałasu ciężarówek przejeżdżających po tych wyłomach mieszkańcy budzili się w nocy – mówi Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń.

Na początek wyremontowany zostanie pięciokilometrowy odcinek z Dobratycz w kierunku Kodnia. Następnie przebudowane będzie kolejne pięć kilometrów trasy prowadzącej do Kodnia. – Ta droga kilkadziesiąt lat czekała na przebudowę. Wiele razy podkreślaliśmy, że tutaj niebezpieczeństwo jest ogromne. Ponadto jest to droga do Królowej Podlasia, do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, którą co roku przemierza kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów i turystów. W tym roku remontujemy rekordową liczbę dróg, bo ponad 70 kilometrów. Charakterystyczne jest to, że remontujemy je również w małych miejscowościach, tam gdzie kilkadziesiąt lat frezarka nie zaglądała – stwierdza Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Remont całego, 10-kilometrowego odcinka będzie kosztował około 4 mln zł.  (…)

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 24 na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: