Rusza olimpiada lotnicza

Rusza olimpiada lotnicza

BIAŁA PODLASKA Tegoroczny finał, już czwartej, Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym przeprowadzony zostanie 16 grudnia w Białej Podlaskiej. Organizatorzy chcą tym samym pokazać, że pomysł jest dziełem lokalnym, tu się zrodził i pierwsze dwa razy tu z powodzeniem został zrealizowany.

Ale w ogóle olimpiada ma charakter ogólnopolski. Przed rokiem, z racji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, finał odbył się w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie. Patronat honorowy od początku przedsięwzięcia sprawuje Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Przewodniczącym rady głównej olimpiady jest prof. dr hab. Paweł Soroka z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jak informuje sekretarz olimpiady Tadeusz Kucharuk, jej organizatorami są: mające siedziby w Warszawie Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych oraz bialskopodlaskie – portal internetowy Interwizja.edu.pl, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej, oddział Naczelnej Organizacji Technicznej, oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP i Podlaska Agencja Konsultingowa Rectus-WOC. Olimpiada adresowana jest do pracowników instytucji związanych z lotnictwem i przemysłem obronnych, wojskowych, jak również młodzieży szkół średnich, studentów oraz wszystkich pasjonatów lotnictwa.

Inicjatywa, jakkolwiek zaproponowana przez miłośników lotnictwa z Białej Podlaskiej, ma charakter ogólnopolski. W skład rady głównej oraz jury olimpiady wchodzą m.in. przedstawiciele Polskiego Lobby Przemysłowego, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Muzeum Lotnictwa Wojskowego w Dęblinie czy ITWL w Warszawie.

Tegoroczny finał zostanie przeprowadzony 16 grudnia w sali widowiskowo-konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41. Oficjalne otwarcie o godz. 12 poprzedzi test dla finalistów. Organizatorzy zapraszają.

Jerzy Trudzik

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: