Rusza kolejna edycja asystenta osoby niepełnosprawnej

Rusza kolejna edycja asystenta osoby niepełnosprawnej
fot. PixaBay

BIAŁA PODLASKA Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

O start kolejnej edycji programu pytała na początku roku jedna z czytelniczek. Wtedy miasto czekało na decyzję dotyczącą kwestii finansowania programu i jest już decyzja. Kolejna edycja właśnie startuje.

– Podobnie jak w ubiegłym roku bialski program asystencki jest skierowany do dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dorosłych osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności – wyjaśnia Paweł Iwaniuk, przedstawiciel prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych.

I dodaje, że celem programu asystenckiego jest wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak robienie zakupów lub załatwianie spraw urzędowych: – Chociaż wciąż funkcjonujemy w obostrzeniach wynikających z epidemii, chcemy, aby nasi mieszkańcy brali udział w życiu społecznym Białej Podlaskiej, poprzez wsparcie asystentów.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie karty zgłoszenia oraz kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod nr tel. 83 344 46 14 i 83 343 85 37. Karta zgłoszenia znajduje się na www.mops.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: