Rozwijał młodzież i kochał fotografię

Rozwijał młodzież i kochał fotografię
fot. Małgorzata Piekarska

BIAŁA PODLASKA Nie żyje Andrzej Jędryczkowski, były wicedyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz ceniony fotograf z Fotoklubu Podlaskiego. Miał 61 lat, chorował na nowotwór.

Jędryczkowski zmarł w nocy z 31 sierpnia na 1 września, a informacja o tym była dla wielu bardzo trudna. Małgorzata Piekarska, członek Fotoklubu Podlaskiego, do którego od 15 lat należał także Andrzej Jędryczkowski, wspomina go jako człowieka zawsze życzliwego i serdecznego.

– Zawsze służył pomocą gdy ktoś chciał kupić aparat lub inny sprzęt. Najbardziej lubił fotografować makro, chwytał detale: kwiaty, zwierzęta. Ale lubił też fotografować ludzi, pejzaże, robił panoramy. Brał udział w plenerach, wystawach, jubileuszach. Serdeczny przyjaciel. Będzie nam go bardzo brakowało – wspomina Piekarska. I dodaje, że to Jędryczkowski zajmował się stroną internetową Fotoklubu dzięki czemu o ich funkcjonowaniu mogło dowiedzieć się więcej osób. Był też autorem zdjęć grupowych  fotoklubu, co zawsze stanowiło wspaniałą pamiątkę.

Pogrzeb Jędryczkowskiego odbędzie się we wtorek.

Więcej wspomnień w papierowym wydaniu Podlasianina z 7 września.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: