Rozprowadzał mefedron nieletnim. Nastolatek w areszcie

Rozprowadzał mefedron nieletnim. Nastolatek w areszcie

Podejrzany o popełnienie przestępstwa nastolatek trafił do aresztu

DRELÓW 19-letni mieszkaniec gminy Drelów spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Nastolatek podejrzany jest o handel i posiadanie mefedronu. Sprzedawał narkotyki osobom nieletnim.

Kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Drelów podejrzewany jest o handel i posiadanie środków psychoaktywnych. Nastolatka zatrzymano do wyjaśnienia.

- Policjanci ujawnili również woreczki z krystalicznym proszkiem. Po wykonaniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to mefedron, z którego można byłoby uzyskać ponad 80 porcji dilerskich tego narkotyku. Nielegalna substancja została zabezpieczona - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek działał od połowy ubiegłego roku na terenie gminy Drelów. - Podejrzany jest o to, że w tym okresie kilkadziesiąt razy udzielił odpłatnie substancji psychotropowej małoletnim.  Mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania mefedronu - dodaje rzecznik.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W piątek 15 marca Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi chłopakowi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: