Rozpoczyna się budowa rond

Rozpoczyna się budowa rond

BIAŁA PODLASKA Po dokonaniu zmian w projektach rozpoczyna się budowa pierwszego z rond, na alei Solidarności, w ramach wspólnego projektu polsko-białoruskiego. Mieszkańcy od 22 czerwca powinni się liczyć z utrudnieniami w ruchu pojazdów.

Od 22 czerwca całkowicie zamknięty zostanie wlot z ul. Cmentarnej do drogi krajowej nr 2. – Ponadto na drodze krajowej nr 2 zostanie ograniczona dopuszczalna prędkość do 30 km/h oraz wystąpi nieznaczne, czasowe zwężenie pasa ruchu na odcinku od strony ul. Cmentarnej. Ruch pojazdów i komunikacji miejskiej będzie odbywał się ulicą Powstańców, a następnie drogą serwisową do ul. Cmentarnej i do ul. Ekologicznej – wyjaśnia Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta.

Utrudnienia na tym etapie czasowej organizacji ruchu potrwają około dwóch miesięcy. Warto wspomnieć, że jest to długo wyczekiwania przez mieszkańców inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo w tej części miasta. Często dochodzi tam bowiem do kolizji oraz wypadków.

– Rozpoczynamy przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Na tym etapie będą wykonywane: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne i brukarskie, a więc ustawianie krawężnika i budowa chodnika. Wykonana zostanie także podbudowa oraz nawierzchnia, a na koniec będą roboty wykończeniowe – zapowiada prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: