Rowery otrzymały życie i trafiły do dzieci

Rowery otrzymały życie i trafiły do dzieci

BIAŁA PODLASKA Podsumowano zbiórkę rowerów dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu bialskiego. Pomysłodawcą tej nietypowej akcji jest Marek Bartkiewicz, właściciel sklepu Serwis Rowerowy w Białej Podlaskiej.

Zbiórka trwała od grudnia. Mieszkańcy powiatu oddawali do sklepu pana Marka używane rowery. Niektóre przeszły niewielkie naprawy i już niedługo wychowankowie placówek będą mogli wyruszyć nimi na pierwsze wiosenne wyprawy.

Pomysł na takie przedsięwzięcie zrodził się w głowie właściciela sklepu rowerowego przy al. Jana Pawła II 115 w Białej Podlaskiej pod wpływem podobnej inicjatywy zorganizowanej w województwie podlaskim. – Akcję ogłosiliśmy jesienią 2020 roku. Poinformowaliśmy mieszkańców, że jeśli ktoś ma niepotrzebny rower, może przyprowadzić do nas, a my go wyremontujemy i przekażemy dla domów dziecka, rodzin zastępczych i potrzebujących. Zebraliśmy 20 rowerów dla osób w wieku 10-18 lat i 8 rowerów dla dzieci 2-5-letnich. Każdy rower wymagał trochę pracy, ale efekt nas satysfakcjonuje – mówi Marek Bartkiewicz.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: