Rowerem w maseczce czy bez?

Rowerem w maseczce czy bez?

REGION Czytelnik zapytał naszą redakcję jak wygląda sytuacja z noszeniem maseczek podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, np podczas jazdy rowerem. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej odpowiada, że zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązku zakrywania ust i nosa nie stosuje się wobec osób przebywających na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży. Tym samym są to miejsca, gdzie możemy uprawiać aktywność fizyczną bez dodatkowych ograniczeń.

Z kolei w rozporządzeniu z dnia 16 października wprowadzającym zmiany w wyżej wskazanym dokumencie wymienione są również osoby, wobec których również nie stosuje się obowiązku zakrywania ust i nosa są to m.in. „sędzia, trener oraz osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych”.

Zatem podczas jazdy rowerem w przestrzeni miejskiej, w celu przemieszczenia się lub rekreacji, należy zakrywać usta i nos. Warto podkreślić, że osoby, które będą lekceważyły wprowadzone obostrzenia muszą spodziewać się stanowczej reakcji ze strony mundurowych. Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo trudny czas, wymagający od nas wszystkich zaangażowania i włączenie się w walkę z pandemią. Dlatego prosimy wszystkich o stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Od 10 do 18 października bialska policja za niestosowanie się nakazu noszenia maseczek wypisała mieszkańcom regionu 374 mandaty.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy