Rotarianie wspierają uczniów Kraszaka

Rotarianie wspierają uczniów Kraszaka

Dyrektor Ireneusz Szubarczyk nie krył zadowolenia z okazanego wsparcia

BIAŁA PODLASKA Członkowie klubu Rotary przekazali dyrekcji I LO im. J. I. Kraszewskiego pieniądze na zakup materiałów, by uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności językowe. Szkoła mierzy wysoko. W planach jest bowiem stworzenie możliwości zdawania matury międzynarodowej.

Przekazanie symbolicznego czeku na 2 tys. zł odbyło się 14 listopada. To jedna z kilku charytatywnych inicjatyw, które w tym roku podjęła organizacja. Tym razem rotarianie chcieli przyczynić się do stworzenia uczniom I LO im. J. I. Kraszewskiego nowych możliwości kształcenia. W jaki sposób można to osiągnąć? Janusz Matusiak z klubu Rotary wspomina m.in. o prowadzeniu zajęć dodatkowych, interdyscyplinarnych, na które zapraszani byliby naukowców np z warszawskich uczelni.

Drugi pomysł to udostępnienie pomocy dydaktycznych. – Chociażby literatury anglojęzycznej w celach szkolnych, przygotowania do olimpiad. I właśnie na takie anglojęzyczne źródła chcemy przekazać dyrektorowi pieniądze – mówi Matusiak.

Pieniądze udało się zebrać podczas organizowanego przez klub Rotary Centrum Dialogu. Z pomocy będą mogli korzystać uczniowie, którzy chcą rozszerzyć materiał zawarty w programie nauczania.

Zadowolenia z daru nie krył podczas spotkania dyrektor Ireneusz Szubarczyk. – Będzie to wsparcie dla naszych najzdolniejszych uczniów, a mamy ich w naszej szkole wielu. Poszerzy to ich wiedzę o literaturę z Oxford i Cambridge. Chcemy pokazać uczniom nową drogę – zapowiada dyrektor I LO, w którym najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze jest język angielski.

Niestety, wynik tegorocznej matury wśród uczniów Kraszaka był nieco gorszy niż w ubiegłych latach. Szkoła, która przez wiele lat była na czele zestawień, tym razem znalazła się na 3. miejscu wśród szkół publicznych (najlepszy wynik osiągnęli uczniowie niepublicznej szkoły - Katolickiego LO). W Kraszaku matury nie zdało 10 osób, co dało 95-proc. zdawalność. Matusiak zapowiada, że warto byłoby podjąć działania, by przywrócić świetność tej szkoły i poprawić jej wyniki.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: