Rondo na Terebelskiej już przejezdne

Rondo na Terebelskiej już przejezdne

BIAŁA PODLASKA Dobra wiadomość dla mieszkańców wyjeżdżających w kierunku Terebeli i Rakowisk oraz korzystających z obwodnicy miasta. Rondo na skrzyżowaniu Terebelskiej z E30 zostało już otwarte i tym samym zakończył się polsko-białoruski projekt polegający na budowie dwóch rond turbinowych.

Współpraca miasta ze stroną białoruską odbywa się m.in. na płaszczyźnie inwestycyjnej. Wspólny projekt z naszymi sąsiadami zaowocował tym, że kilka miesięcy temu, po uprzednio naniesionych zmianach w projektach, ruszyła budowa rond na ulicy Terebelskiej i alei Solidarności. To newralgiczne miejsca na terenie miasta, gdzie często dochodziło do kolizji i niebezpiecznych spięć na drodze.

Umowę podpisano w ubiegłym roku i od razu przystąpiono do prac. Na początku należało przygotować tymczasową organizację ruchu, by następnie ruszyć z realizacją inwestycji. Dotrzymaniu terminów sprzyjały łagodna zima i jesień tego roku, kiedy prace finiszowały.

Inwestycja polegała na przebudowie skrzyżowań drogi krajowej E30 z ulicą Terebelską i aleją Solidarności, w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Została zrealizowana przez trzy bialskie firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-Drom i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budomex.

W ramach umowy doszło do rozbudowy skrzyżowań, polegającej na: zmianie ich geometrii (ruch okrężny), zmianie liczby pasów ruchu na poszczególnych wlotach, rozbudowie ciągów chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowie linii energetycznych, rozbudowie oświetlenia, sieci telekomunikacyjnej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej i gazowej. Uzbrojeniem, pracami elektrycznymi, sanitarnymi i teleinformatycznymi zajęła się firma Budomex. Rondo przy Terebelskiej wybudowała firma Tre-Drom, a przy Solidarności – PRD. Koszt zakończonych niedawno prac to ponad 8,2 mln zł. Oba ronda są już w pełni przejezdne.

(red)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: