Rodzinny Piknik Biegowy już w niedzielę!

Rodzinny Piknik Biegowy już w niedzielę!

 

REKREACJA A jednak. Mimo pandemii koronawirusa 9. Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega pod patronatem prezydenta Michała Litwiniuka odbędzie się. Nie 14 czerwca, jak planowano, a w najbliższą niedzielę 13 września.

Wielką imprezę adresowaną do wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zorganizują Klub Biegacza Biała Biega i Time2GO, we współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska, bialską filią Akademii Wychowania Fizycznego oraz Bialskim Centrum Kultury. Start i meta będą usytuowane jak w poprzednich latach, a więc przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Marusarza 8.

W ramach wydarzenia odbędą się dwa biegi – na 5 km oraz jubileuszowy (50-lecie istnienia sportowej uczelni w mieście nad Krzną) na 10 km o puchar rektora AWF. Start pierwszego nastąpi o godz. 10, drugiego – 60 minut później. W sumie udział w nich weźmie jedynie 290 osób i o kolejności decydował termin zgłoszenia elektronicznego na www.time2go.pl. Wszyscy pobiegną w koszulkach zielonych, a więc w kolorze nawiązującym do słów piosenki Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy, choć skroń niejedna siwa. Jeszcze sól będzie mądra, a oliwa sprawiedliwa”. Osoby, które się zapisały i wniosły opłatę startową do 1 września, mają gwarancję, że otrzymają koszulkę w wybranym rozmiarze.

Główne biegi poprzedzą biegi dla dzieci, które zorganizują trenerzy programu „Lekkoatletyka dla każdego”. ️Najmłodsi pobiegną na dwóch dystansach – 100 i 400 m, ze startem i metą przy hali AWF. Zapisy tylko elektroniczne pod adresem: https://dostartu.pl/biegi-dla-dzieci-ldk-2020-v5133.pl.html. Wszyscy uczestnicy biegów dla dzieci otrzymają na mecie pamiątkowe medale.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: