Renowacja muzeum Kraszewskiego

Renowacja muzeum Kraszewskiego

Zabytkowy dworek w Romanowie doczekał się planowanej od dawna modernizacji

GMINA SOSNÓWKA Zabytkowy dworek w Romanowie, gdzie wychowywał się najpłodniejszy literat polski Józef Ignacy Kraszewski, doczekał się planowanej od dawna modernizacji, dzięki której można go będzie odwiedzać jeszcze długie lata. 

W listopadzie Starostwo Powiatowe podsumowało remont, którego wykonawcą był Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisława Serheja z Łomaz. W ramach projektu wyremontowano i pomalowano elewację dworu, wykonano remont podjazdu i muru oporowego oraz osuszenie fundamentów. Wokół obiektu powstała nowa opaska odwadniająca. Przed budynkiem muzeum pojawił się efektowny witacz. Prace wewnątrz budynku polegały na wymianie stolarki okiennej w piwnicy oraz drzwi głównych i bocznych wejściowych do dworu, wymianie podłóg w czterech pomieszczeniach. Biblioteka otrzymała nowe regały na książki, a remont piwnicy umożliwi przeznaczenie jej na obiekt usługowo-handlowy.

Na modernizację Starostwo Powiatowe wydało 827,5 tys. zł, w tym dofinansowanie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowiło 560 tys. zł. Jak podkreśla starosta Mariusz Filipiuk, firma Zdzisława Serheja solidnie wywiązała się z podjętego zadania. Ale najbardziej zadowoleni będą goście przybywający do muzeum na wystawy stałe i okolicznościowe, a także wernisaże i koncerty okolicznościowe.

(g)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: