Remontują Centrum Kultury Chrześcijańskiej

Remontują Centrum Kultury Chrześcijańskiej

WISZNICE Za kilka miesięcy mieszkańcy Wisznic i regionu będą mogli korzystać z wyremontowanego budynku Centrum Kultury Chrześcijańskiej. – To miejsce musi ponownie tętnić życiem – mówi Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach od września do listopada 2019 roku realizowała projekt przebudowy w centrum miejscowości zabytkowego budynku Centrum Kultury Chrześcijańskiej. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

W ramach projektu wykonano posadzkę z kamienia naturalnego (granitu) wraz z cokolikami, progami, obłożeniem schodów. – To bardzo ważna inwestycja realizowana w naszej gminie. Budynek, w którym mieści się Centrum Kultury Chrześcijańskiej, był zdewastowany. To był kiedyś kościółek, który tętnił życiem. Gdy w 2010 roku, po poprzedniej renowacji, otworzyliśmy to miejsce, centrum zaczęło wspaniale żyć. Były organizowane wernisaże, koncerty, spektakle, wystawy. Nawet dwa razy w miesiącu wydarzenia te gromadziły wielu mieszkańców i gości z innych miejscowości – mówi Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Więcej w papierowym wydaniu "Podlasianina".

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: