Remont w parku, do kiedy utrudnienia

Remont w parku, do kiedy utrudnienia

BIAŁA PODLASKA Mieszkańcy z niecierpliwością dopytują, kiedy zakończy się remont w parku. Prowadzone prace powodują bowiem spore utrudnienia dla korzystających z parku na co dzień, odwiedzających muzeum, szkołę muzyczną czy bibliotekę, jak i dla turystów.

– Dlaczego cześć parku Radziwiłłowskiego wygląda tak jak wygląda? Czy tych prac nie można było wykonać w czasie wakacji? – zapytał na swoim profilu facebookowym dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych, którego siedziba mieści się w parku, w sąsiedztwie biblioteki Barwnej. – Uczniowie idąc do Szkoły Muzycznej pokonują rozkopy, wykopy, przeskakują druty. Nie mówię już, że rodzice podwożąc dzieci muszą wysadzać je przy kordegardzie. Jak dowiedziałem się w Urzędzie Miasta, termin zakończenia prac to koniec października – kontynuował swoje uwagi Waldemar Robak.

Odpowiedzi w sprawie niedogodności podczas remontów udzielił w miniony piątek prezydent miasta Michał Litwiniuk. Powiedział m.in. dlaczego prace rozpoczęły się dopiero pod koniec lata. – Dojazd ciężkich pojazdów z materiałami o dużych gabarytach, w szczególności na place budów przy amfiteatrze i Muzeum Południowego Podlasia, nie byłby możliwy, gdybyśmy wcześniej rozpoczęli roboty przy wspomnianym układzie komunikacyjnym z fortyfikacjami. Dlatego prace zostały rozpoczęte w tym terminie. Nie ma możliwości udostępnienia dojazdu zastępczego do tych budynków. Wykonawca robót udostępni i wykona przejścia dla pieszych i dla niepełnosprawnych – odpowiada prezydent.

Przypomnijmy, że w parku Radziwiłłowskim realizowana jest inwestycja pod nazwą „Przebudowa układu komunikacyjnego z fortyfikacjami” za prawie 4 mln zł. Wiążące się z tym niedogodności potrwają do listopada, dlatego nie będzie możliwy wjazd samochodów na teren parku.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 38

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: