Rektora poznamy 12 czerwca

Rektora poznamy 12 czerwca

Cezary Kalita i Jerzy Nitychoruk

BIAŁA PODLASKA Zbliżają się wybory rektora Państwowej Szkoły Wyższej. Zanim to jednak nastąpi, kandydaci zaprezentowali się 31 maja społeczności akademickiej, od pracowników po studentów. O funkcję ubiegają się dr Cezary Kalita i prof. Jerzy Nitychoruk.

– Podjąłem decyzję o kandydowaniu na funkcję rektora PSW, ponieważ uczelnia, z którą byłem związany przez wiele lat, znalazła się w trudnej sytuacji, a znajdujemy się w okresie kształtowania sposobu jej funkcjonowania, które określą jej pozycję w strukturach akademickich naszego kraju na wiele lat. Zmiany ustawowe, które wymuszają również zmiany organizacyjne na uczelniach, są z jednej strony zagrożeniem dla jej pozycji, jak również szansą. Najbliższe dwa lata zdecydują, czy uda się skorzystać z dobrodziejstw ustawy 2.0, czy też pozostać na marginesie przemian – podkreśla Cezary Kalita, który zdobył tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, wcześniej był związany z PSW.

Prof. Jerzy Nitychoruk jest dziekanem na wydziale nauk ekonomicznych i technicznych PSW. – Kandydując na stanowisko rektora PSW, zdaję sobie sprawę z konieczności sprawnego i odpowiedzialnego zarządzania w kontekście przyjętych planów strategicznych, które zmierzają do utworzenia nowoczesnej, ważnej w regionie uczelni. Dotychczasowe działania śp. rektora Józefa Bergiera zaowocowały trzykrotnym zdobyciem pierwszego miejsca w rankingu „Perspektyw” oraz kategorii „A” i „B” w procesie ewaluacji wydziałów naszej uczelni – przypomina Nitychoruk. – Nasza uczelnia funkcjonuje wzorowo, przez lata była dobrze zarządzana. Jest to zasługą śp. rektora Józefa Bergiera. Z szacunku do niego podjąłem się kandydowania, bo wiem, że mogę to kontynuować.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 23 od 4 czerwca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: