Punkt szczepień w BCK już gotowy

Punkt szczepień w BCK już gotowy
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA 4 maja rusza punkt szczepień organizowany przez samorząd. Będzie on zlokalizowany w Bialskim Centrum Kultury. Jak się dowiadujemy, w Białej Podlaskiej jest duże zainteresowanie szczepieniem przeciw covid-19.

Miasto Biała Podlaska utworzyło już samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko covid-19. – W momencie kiedy pojawiła się taka możliwość, prezydent miasta, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo zdrowotne, bardzo szybko podjął decyzję o rozpoczęciu działań zwiększających poziom wyszczepialności mieszkańców miasta. Do tej pory w mieście funkcjonowało 10 punktów szczepień populacyjnych przy podmiotach leczniczych, jednak ze względu na brak szczepionek nie zabezpieczały one w pełni zapotrzebowania mieszkańców w tym zakresie – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta.

 Władze miasta zgłosiły gotowość do utworzenia takiego punktu i będzie on funkcjonował w budynku Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. 16 kwietnia podpisane zostało porozumienie między prezydentem Michałem Litwiniukiem a kierownikiem NZOZ T-Med Januszem Trzosem, które dotyczy współpracy w zakresie tworzenia i prowadzenia Punktu Szczepień Powszechnych w Białej Podlaskiej w BCK. Punkt składa się z poczekalni i gabinetu lekarskiego. Stanowiska szczepień wyposażone są zgodnie ze standardami i wymogami, zachowane są w nich wszelkie zasady reżimu sanitarnego. Punkt przeszedł pozytywnie weryfikację przeprowadzoną przez Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Programu Zdrowia.

Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 oraz w soboty w godz. 8-14. – Są trzy stanowiska szczepień, wykonujące 500 zastrzyków dziennie. W Punkcie pracują pielęgniarki oraz lekarz lub ratownik medyczny mający doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej. Ruchem pacjentów steruje pracownik Wojsk Obrony Terytorialnej – dodaje rzecznik UM.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasianina z 4 maja.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy