Puchar pojechał do Brześcia

Puchar pojechał do Brześcia

Na terespolską bramkę uderza prezydent Michał Litwiniuk

Zwycięstwem drużyny Adams z Brześcia zakończył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Oldboy” o puchar prezydenta m. Biała Podlaska. Impreza odbyła się w sobotę 25 maja a zorganizował ją, we współpracy z miastem, Jan Chodkowski i Zbigniew Głuchowski z bialskiego klubu Oldboy.

– Kilka lat trzeba było czekać, aby znów w Białej Podlaskiej na piłkarskim boisku rywalizowali oldboje – mówi czuwający nad przebiegiem zawodów Janusz Trochimiuk. – Imprezę nie dość, że wsparł Urząd Miasta, to w zespole Oldboy I Biała Podlaska grał prezydent  Michał Litwiniuk. Słowa podziękowania należą się także innym sponsorom - kancelarii księgowo-podatkowej Kulupa & Tymoszuk, firmom: Unidom, Trapez i Maronex oraz Władysławowi Zaciurze.

W turnieju miało zagrać siedem utworzonych z minimum 35-latków zespołów, niestety, swój przyjazd odwołały: Pogoń Siedlce, Gmina Chełm i Włodawa. Do pozostałej czwórki dołączyła druga drużyna gospodarzy i można było zacząć. Rozgrywki przeprowadzono w jednej grupie, systemem „każdy z każdym” a zakończyły je mecze o pierwsze i trzecie miejsce, w których zmierzyli się zdobywcy odpowiednio pierwszego i drugiego miejsca oraz trzeciego i czwartego.

Najwięcej punktów i to komplet zgromadził Adams Brześć, który wszystkie spotkania wygrał różnicą jednej bramki – najpierw 3:2 z Huraganem Międzyrzec Podlaski, następnie po 2:1 z Oldboy I Biała Podlaska, Oldboy Terespol i Oldboy II Biała Podlaska. W finale zagrał z bialskim Oldboy I, który wprawdzie zgromadził tyle samo oczek (5) co swoje rezerwy i terespolanie, ale miał najlepszy bilans bramkowy (3:3 z Terespolem, 1:2 z Adamsem, 8:2 z Huraganem i 5:5 z Oldboy II). Główny puchar pojechał ostatecznie do Brześcia, gdyż gospodarze ulegli w decydującym spotkaniu gościom zza wschodniej granicy 1:4. Trzecią lokatę wywalczył drugi bialski zespół, po remisie 1:1 z Terespolem i lepiej (2:0) wykonywanych rzutach karnych.

Najlepszym zawodnikiem uznano Marcina Kurczabę (Oldboy I BP), bramkarzem Aleksandra Gryu (Adams) a królem strzelców został Marcin Tur (Oldboy I BP), za co każdy z nich otrzymał statuetkę. Dodatkowo nagrodzono najstarszego uczestnika – 70-letniego Walerija Priamkowa z Brześcia.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: