PSW znów pierwsza w rankingu Perspektyw

PSW znów pierwsza w rankingu Perspektyw
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Państwowa Szkoła Wyższa od 2013 r.zajmuje miejsca na podium w rankingu miesięcznika Perspektywy. W tym roku po raz czwarty zwyciężyła wśród uczelni zawodowych.

Kolejny sukces PSW jest tym bardziej cenny, że ranking miesięcznika Perspektywy jest rankingiem prestiżowym i niekomercyjnym, a więc nie opłacanym przez instytucje w nim uczestniczące. Uczelnia została oceniona w 4 kategoriach: siła naukowa, potencjał dydaktyczny, współpraca z gospodarką i umiędzynarodowienie. Sporo punktów wpadło uczelni za parametryzację, a więc kategorię naukową. Kwalifikacja naukowa pracowników także została dobrze oceniona, a maksymalna ilość punktów została przyznana za bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Rektor bialskiej uczelni Jerzy Nitychoruk podkreśla, że wysokie miejsca w rankingach nie są głównym celem działania kadry. – Celem uczelni jest prowadzenie dobrej dydaktyki i nauki. Jeżeli konsekwencją tego są dobre miejsca w rankingach, to jest nam z tego powodu bardzo miło. To nie przypadek, że nasza uczelnia została tak wysoko oceniona. To jest ciężka i odpowiedzialna praca całego środowiska uczelni, ale także studentów – przyznał 25 czerwca podczas konferencji przed budynkiem rektoratu.

Aktualnie uczelnia realizuje kolejną inwestycję – akademik z częścią dydaktyczną. Inwestycja została dofinansowana z ministerstwa nauki kwotą 10 mln zł. Trwa również rekrutacja na studia i uczelnia, by zachęcić maturzystów, zdecydowała nie pobierać opłaty rekrutacyjnej. Jak co roku ofertę kieruje także do studentów z zagranicy. Już teraz na uczelni studiuje młodzież m.in. z sąsiednich krajów takich jak Białoruś czy Ukraina, ale także z dalekich Indii, Afryki czy Nepalu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: