PSW po raz trzeci w czołówce prestiżowego rankingu "Perspektyw"

PSW po raz trzeci w czołówce prestiżowego rankingu "Perspektyw"

BIAŁA PODLASKA Ogromny sukces Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II ogłosił 4 czerwca rektor tej uczelni. Trzeci raz z rzędu uczelnia zwyciężyła w najbardziej prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych organizowanym przez "Perspektywy".

- Jeżeli w rywalizacji najbardziej prestiżowym rankingu, który ma już europejską renomę, po raz trzeci znajdujemy się na pierwszym miejscu to pokazuje, że uczelnia wyróżnia się w kraju w tego typu uczelniach. – Naszą siłą jest umiędzynarodowienie, mamy studentów z dziesięciu państw, z trzech kontynentów, studiujących w pełnym cyklu kształcenia. Decyduje liczba studentów z zagranicy, obecnie jest ich 13 proc. wszystkich studentów. Druga sprawa to potencjał naukowy, a więc 18 kierunków kształcenia, w tym 6 magisterskich i 4 inżynierskich – wylicza prof. Józef Bergier.

Na oficjalnym ogłoszeniu wyników pojawił się wiceprezydent Adam Chodziński, były kanclerz tej uczelni, który pogratulował władzom uczelni oraz studentom sukcesu. – To ogromne wydarzenie. W związku z tym, że to już trzeci raz - pokazuje, że to się nie zdarzyło, a potem potwierdziło, tylko jest to rzeczywiście tytaniczna praca – podkreśla.

Podczas spotkania przy PSW rektor ogłosił, że na początku lipca zostanie oddany do użytku otwarcie obiektów odkrytych pływalni, które dostępne będą również dla mieszkańców.

Jeśli chodzi o dalsze plany to prac nad programem studiów magisterskich na trzech nowych kierunkach: na filologii angielskiej, informatyki i pedagogiki. Na przełomie 2018/2019 uczelnia planuje rozpocząć budowę obiektów dydaktycznych katedry zdrowia i nowego domu studenta.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: