Przyszli z pomocą policjantom z Afganistanu

Przyszli z pomocą policjantom z Afganistanu

BIAŁA PODLASKA Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych jeszcze przed świętami ruszyło z pomocą uchodźcom w Bezwoli. Przekazali im m.in. telefony oraz patelnie.

Zbigniew Lisiecki, Piotr Kościński i Bogdan Korniluk udali się z prezentami 18 grudnia. Wśród prezentów były smartfony oraz specjalne patelnie. – Nie mogą oni jeść naszego chleba, więc kupiliśmy im patelnie do smażenia tzw. podpłomyków – informuje Lisiecki.

Przygotowane przez nich paczki skierowane są m.in. do emerytowanych policjantów z Afganistanu, także takich, którzy zostali ranni podczas pełnienia służby, a współpracowali m.in. z polskimi żołnierzami. Są tam również słodycze i kawa. – Angażujemy się w pomoc, bo ona jest potrzebna. Mamy pośrednika, a więc panią, która pomaga nam w kontakcie z nim, koordynuje pobyt policjantów z Afganistanu w Polsce – mówią członkowie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych liczy obecnie około 100 członków i podejmuje wiele inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. (JD)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: