Przyjemne z pożytecznym: pracownicy Krynicy Vitamin zebrali 3 tony śmieci

Przyjemne z pożytecznym: pracownicy Krynicy Vitamin zebrali 3 tony śmieci
zdjęcia: Krynica Vitamin

3 tony śmieci w gminie Huszlew zebrali wolontariusze-pracownicy Krynicy Vitamin, producenta napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych. To kolejna akcja proekologiczna polskiej firmy.

40 wolontariuszy-pracowników Krynicy Vitamin wraz z rodzinami uprzątnęło rowy wzdłuż dróg prowadzących do zakładu produkcyjnego w miejscowości Dziadkowskie-Folwark, a także lasy oraz brzegi rzeki Piszczanki. Znaleźli stary telewizor, błotnik samochodowy, odkurzacz, kilkadziesiąt zużytych opon.

– Już drugi rok sprzątamy, łącznie zebraliśmy już 6 ton odpadów. Znajdowaliśmy butelki szklane, plastikowe, paczki po papierosach i różnego rodzaju śmieci. Najwięcej odpadów zalegało w okolicach przystanków autobusowych. Odkryliśmy kilka dzikich mini-wysypisk śmieci w lasach. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy Huszlew i okolic, byśmy wspólnie dbali o naszą małą ojczyznę – powiedział Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin i Sztabu Operacji Czysta Rzeka w Dziadkowskiem-Folwarku.
– Musimy wzajemnie się edukować i traktować śmieci jak odpady, które ponownie można zagospodarować. Dla przykładu z 1 tony aluminium z recyklingu można wyprodukować nawet 65 tys. puszek do napojów. Aluminium odzyskamy nie tylko opakowań po napojach, ale też z wieczek do jogurtów, folii aluminiowej czy kapsułek do kawy. Segregujmy śmieci w sposób mądry, by ułatwiać pracę punktom zbiórki odpadów. Edukacja to podstawa – dodał Tomasz Kułakowski.

Pracownicy Krynicy Vitamin zgłosili się do akcji na ochotnika w dniu wolnym od pracy, również z rodzinami.
– Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Spędziliśmy ze sobą kilka godzin w doskonałych humorach, pracując fizycznie w terenie, spragnieni swojej obecności na żywo po dwóch latach pandemii. To był piękny widok, gdy podnosząc śmieci, dawaliśmy przestrzeń kwiatom do rozkwitania. Angażowanie się w takie akcje niesie same korzyści, zachęcamy inne firmy, by się w to włączyły – powiedział Tomasz Kułakowski.

Akcję wsparł wójt gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk, który przekazał worki do segregowania odpadów, a także Zarząd Dróg Powiatowych w Łosicach, który wywiózł odpady i przekazał do utylizacji. Traktor z przyczepą musiał przyjechać po odbiór dwa razy.
– Dziękujemy Zarządowi Dróg Powiatowych w Łosicach, a także wójtowi Gminy Huszlew za wsparcie. Dbałość o środowisko naturalne leży w naszym obopólnym interesie. Dzięki naszej współpracy przyroda odetchnie. W końcu Podlasie to zielone płuca Polski – podsumował Tomasz Kułakowski.

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w miejscowości Dziadkowskie-Folwark,  w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie 300 osób. W 2021 roku Krynica Vitamin wyprodukowała prawie pół miliarda sztuk napojów, głównie w puszkach aluminiowych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: