Przekroczył prędkość o 81 km/h

Przekroczył prędkość o 81 km/h

POWIAT BIALSKI Mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł otrzymał 52-letni kierowca forda, który na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego przekroczył dozwoloną prędkość aż o 81 km/h. Twierdził, że był przekonany, iż jedzie zgodnie z przepisami, z uwagi na licznik, który wskazywał prędkość w milach…

 

mandat karny wystawiony na kwotę 2,5 tysiąca złotych 6 lutego około ok. godz. 19 policjanci bialskiej drogówki pełniący służbę na krajowej dwójce zauważyli kierowcę samochodu osobowego marki Ford Edge, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Urządzenie pomiarowe wykazało 141 km/h przy dopuszczalnej prędkości 60 km na godzinę.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 52-letni obywatel Białorusi, który jak tłumaczył policjantom spieszy się na przejście graniczne. Dodatkowo oświadczył, że był przekonany, iż jedzie z dozwoloną prędkością, gdyż prędkościomierz jego auta wskazuje ją… w milach.

Funkcjonariusze nałożyli na 52-latka mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Takie stawki mandatów to efekt przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: