Przejazd nieczynny, trwa remont

Przejazd nieczynny, trwa remont

BIAŁA PODLASKA Do 25 marca mieszkańcy miasta muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi w związku z budową tunelu na ul. Lubelskiej. Konieczne było zamknięcie przejazdu kolejowego.

Trwa przebudowa układu torowego na przejeździe kolejowo-drogowym wzdłuż ulic Lubelskiej i Witoroskiej. Już niebawem powstanie tam tunel, który znacznie ułatwi poruszanie się na tej wjazdowo-wyjazdowej drodze do i z miasta.

W związku z inwestycją, za którą odpowiedzialna po stronie kolei jest spółka Trakcja PRKiL, od 19 do 25 marca zmieniona została organizacja ruchu. – Przejazd kolejowo-drogowy na Lubelskiej i Witoroskiej został tymczasowo zamknięty, zaś objazd odbywa się ulicami Podleśną i Łomaską. Zmieniła się także organizacja ruchu na dwóch skrzyżowaniach na objeździe – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Co dokładnie się zmieniło? Na skrzyżowaniu Witoroskiej z Łomaską została wyłączona sygnalizacja świetlna oraz wprowadzona zmiana pierwszeństwa przejazdu: ulica Łomaska będzie z pierwszeństwem przejazdu, a ulica Witoroska – podporządkowaną. Na skrzyżowaniu ul. Podleśnej, Długiej i Kościelnej zmiana organizacji ruchu polega na nadaniu pierwszeństwa przejazdu ulicy Podleśnej – ulice Długa i Kościelna są jako podporządkowane z aktywnym znakiem STOP.

Postęp prac powoduje także ograniczenia w komunikacji miejskiej. MZK zdecydowało o wyłączeniu dla linii „I” przystanków na odcinku: Witoroska, Koncertowa, Daleka, Kołychawa i Twarda. Przystanek końcowy linii „I” na czas zamknięcia przejazdu kolejowego zlokalizowany został na ul. Czerwińskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: