Przedsiębiorca pomoże działkowcom

Przedsiębiorca pomoże działkowcom

BIAŁA PODLASKA Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Drzewiarz nie kryją radości z tego, że już niebawem zakończą ważną dla nich inwestycję. Pomoc w budowie domu działkowca zaproponował przedsiębiorca Stanisław Romaniuk.

ROD Drzewiarz zlokalizowany jest przy ul. Bocznej. Choć w tym roku działkowcy obchodzą 60-lecie istnienia ogrodu, wciąż nie mają miejsca, w którym mogliby się spotykać podczas zebrań, jubileuszów czy wydarzeń związanych z działalnością ogrodu. Do tej pory spotkania takie odbywały się na działce prezesa ROD Zbigniewa Bartoszewskiego.

W ubiegłym roku powstał pomysł, by wybudować dom działkowca, i kilka miesięcy temu budowa się rozpoczęła. Pieniądze na ten cel pochodziły od właścicieli działek, wsparcie obiecał także Polski Związek Działkowców. Do tego doszła pomoc ze strony różnych firm, które dostarczały materiały budowlane ze zniżką.

Z pomocą w ostatnim czasie przyszedł także bialski przedsiębiorca Stanisław Romaniuk. Pracownicy jego firmy budowlanej wylali beton, postawili strop i schody. – Zrobiony jest stan surowy, teraz trzeba przykryć dach i wykończyć. Pomagam, gdy tylko mogę. Mam wiele podziękowań. Robię to z potrzeby serca, przecież nie zabiorę tego ze sobą. Robię to dla ludzi – mówi właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk, który na swoim koncie ma m.in. budowę licznych budynków wielorodzinnych na osiedlu Podmiejska. Angażuje się także w różne inicjatywy społeczne, szkolne i sportowe.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: