Przed nami Rajd Rowerowy szlakiem J. I. Kraszewskiego

Przed nami Rajd Rowerowy szlakiem J. I. Kraszewskiego

Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej zapraszają na 11. Rajd Rowerowy szlakiem Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 czerwca.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 9.00. Rozpocznie się ona na Placu Wolności przy ławeczce z pomnikiem pisarza, a zakończy w Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie. Rajd zostanie przeprowadzony w szczególnym momencie, gdyż Biała Podlaska rywalizuje o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W ubiegłym roku nasze miasto uplasowało się na drugiej pozycji w kraju.

Organizatorzy zachęcają uczestników wydarzenia do aktywowania aplikacji umożliwiającej „kręcenie kilometrów” na rzecz Białej Podlaskiej. Pozwoli to miastu znacząco przybliżyć się do zwycięstwa w tegorocznym konkursie.

Poza pokonaniem trasy o długości 62 kilometrów, program wydarzenia obejmuje m.in. zwiedzanie Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, Cmentarza Katolickiego w Wisznicach oraz Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie.

Szczegółowe informacje i zapisy w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej umiejscowionym na Placu Wolności 10. Więcej o wydarzeniu można też dowiedzieć się dzwoniąc na numer 83 341 67 30.

Partnerami wydarzenia są: TKKF Biała Podlaska, Toyota Biała Podlaska, Toyota Auto Podlasie, Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie oraz Gmina Wisznice.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy