Przed nami operetkowe i musicalowe święto

Przed nami operetkowe i musicalowe święto

BIAŁA PODLASKA Koncert „Zaczarowany świat operetki i musicalu” odbędzie się 30 maja, a na scenie zobaczymy artystów Fundacji Orfeo. Bilety będzie można odbierać od poniedziałku 24 maja.

Koncert rozpocznie się o godz. 17 w bialskim amfiteatrze. Za reżyserię i prowadzenie odpowiadać będzie Krzysztof Korwin-Piotrowski, a wystąpią m.in.: Anna Jakiesz-Błasik, Mikołaj Król, Joanna Mazoń, Krzysztof Meisel i Anna Matera. Na wydarzenie zapraszają władze miasta oraz Bialskie Centrum Kultury, w którego siedzibie przy ul. Warszawskiej 11 od 24 maja można będzie odbierać bezpłatne wejściówki.

Koncert będzie zapowiedzią kolejnej edycji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, która odbędzie się jesienią. – Od tego roku festiwal ulega poważnej zmianie, będzie obejmował dwa ostatnie weekendy września. Pokażemy duży spektakl o Bogusławie Kaczyńskim „Wielka sława Bogusława” w mojej reżyserii, zrealizowany w koprodukcji z Teatrem Muzycznym w Lublinie, we współpracy z dyrektor Kamilą Lendzion, z solistami, artystami baletu i orkiestrą. Przedstawimy też kilka kameralnych przedstawień i koncert „Od arii do piosenki”. Cieszę się, że współpraca tak dobrze się rozwija. Będziemy promować Białą Podlaską w innych miastach Polski, organizując przystanki festiwalowe m.in. w Łodzi, Warszawie i Rzeszowie – zapowiada Korwin-Piotrowski.

Poprzednie edycje spotkały się z wielkim zainteresowaniem bialczan. – Pierwszy festiwal zaznaczył się chyba mocno w pamięci mieszkańców, ponieważ pokazałem wyreżyserowane przeze mnie widowisko „Wiedeń moich marzeń” w hali widowiskowo-sportowej AWF, w obecności prawie trzech tysięcy widzów. Wystąpiła Chopin University Chamber Orchestra pod dyrekcją maestro Rafała Janiaka, która była tuż po zakończeniu miesięcznego tournée w Chinach. Znakomici śpiewacy operowi i operetkowi oraz zespół wokalno-baletowy Orfeum, a także projekcje wiedeńskich plenerów w tle dopełniły formę widowiska. Drugi festiwal odbył się już w czasie pandemii, ale udało nam się zrealizować część planów. W ostatni weekend września zaprezentowaliśmy dwukrotnie, w przepięknym amfiteatrze, widowisko z cyklu „Zaczarowany świat operetki” w reżyserii mojej i Łukasza Lecha, podzielone na części: „Śnić sen” z przebojami musicalowymi i słynnymi piosenkami ze światowego repertuaru oraz „Zakochani w operetce” Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury z Warszawy – wspomina reżyser.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy