Prowadził po alkoholu i korzystał z telefonu

Prowadził po alkoholu i korzystał z telefonu
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień odpowie 37-letni mieszkaniec gm. Łosice. Mężczyzna został zatrzymany przez bialskich mundurowych. Szybko okazało się, że na swoim koncie ma więcej przewinień. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

23 stycznia przed godz. 17 na ulicy Brzeskiej, policjanci bialskiej prewencji zauważyli kierowcę samochodu osobowego audi, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Gdy zatrzymali auto do kontroli ustalili, że za kierownicą siedzi 37-letni mieszkaniec gminy Łosice.

-Wówczas okazało się, że ujawnione przez mundurowych wykroczenie nie jest jedynym przewinieniem na koncie 37-latka. Od mężczyzny czuć było wyraźnie alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera znajdującego się również pod wpływem alkoholu. Dodatkowo 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Auto trafiło na parking strzeżony, natomiast mężczyzna został doprowadzony do bialskiej komendy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Policjanci ustalają okoliczności sprawy. – Apelujemy też o rozwagę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – mówi rzecznik.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 zł, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: